Чи важлива фолієва кислота?

Чи важлива фолієва кислота?

Категория: Ведение беременности

Фолієва кислота.

 

Фолієва кислота – це "розумний" вітамін для Вашої майбутньої дитини. Формування і розвиток головного мозку дитини починається на другому тижні, нестача фолатів може викликати серйозні вади в розвитку, такі як аненцефалія, формування нервової трубки з дефектами, мозкові грижі, гідроцефалія (вона ще називається водянка головного мозку), також зростає ризик затримки розвитку дитини в майбутньому. Однак, і надлишок вітаміну не є добрим, у всьому необхідно дотримуватися норми.

Наслідками недостатності фолієвої кислоти є:

1. Мегалобластна анемія - так називають різновид недокрів'я через низький рівень вфолієвої кислоти, при якому знижується кількість еритроцитів і порушується їх нормальне функціонування. Симптоми цієї хвороби - порушення травлення, випадання волосся, постійна втома, виразки на слизовій оболонці ротової порожнини;

2. Порушення формування та затримка розвитку плода;

3. Погане самопочуття, настрій, депресія, головні болі, нездоровий вигляд шкіри, відсутність апетиту, проблеми з пам’яттю, шлунково-кишкові порушення.

Як приймати фолієву кислоту вагітним?

Дозу препарату повинен призначати лікуючий лікар, індивідуально кожній жінці. Важливий прийом цього вітаміну для вагітних, а також, для загальної підтримки жіночого здоров'я.

Чемпіон за змістом вітаміну B9 - зелень. Шпинат, салат і капуста - безцінні джерела цієї речовини. Вітаміном B9, також, багаті зелена цибуля, базилік, петрушка, розмарин, насіння соняшнику брокколі і взагалі всі темно-зелені овочі. Значна кількість фолієвої кислоти міститься у волоських горіхах, арахісі, помідорах, цитрусових, буряках, пророщеної пшениці, бобах, гречаній крупі, яловичої і курячої печінки.

Потрібно пам’ятати, що фолієва кислота є дуже чутливою до дії високих температур, тому овочі потрібно вживати в термічно необробленому вигляді.

Але, незавжди, повноцінного харчування достатньо, особливо, коли "їси за двох". Для визначення необхідної щоденної дози вітамину проконсультуйтеся з лікарем акушером-гінекологом.

Будьте здорові!